बुधबार, फाल्गुन १६, २०८०

माओवादीको ९७ मनोनित केन्द्रिय सदस्यमा को-को परे [सुची]


कान्तिपथ


नेकपा माओवादी केन्द्रको जारी केन्द्रीय समिति बैठकमा ९७ जना केन्द्रीय सदस्यको नाम प्रस्ताव गरिएको छ । अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ ले केन्द्रीय समिति बैठकमा नाम अनुमोदनका लागि प्रस्ताव गरेका हुन् । माओवादीमा २९९ पूर्ण कमिटीमा १५ सदस्य मनोनयनको व्यवस्था छ ।

त्यस्तै केन्द्रीय प्रतिनिधिका लागि २० जनाको नाम प्रस्ताव गरिएको छ । प्रचण्डले ४० जना बनाउन चाहेको भए पनि आकांक्षी बढेकाले हाल २० जनाको मात्र प्रस्ताव गरिएको बताइएको छ । यसअघि माओवादीको महाधिवेशनले २४६ जनाको पदाधिकारीविहीन केन्द्रीय कमिटी घोषणा गरेको थियो ।

यी हुन् मनोनित केन्द्रिय सदस्य:

दलित पुरुषतर्फ :- शंकर दुलाल- बागमती, ठाकुर बिक- लुम्बिनी, टेक बहादुर मिजार- बागमती, रणेन्द्र बराइली- बागमती, कर्णबहादुर बिक- सुदूरपश्चिम, रामलाल बिक- कर्णाली

दलित महिला-  अनिता परियार- प्रदेश १,

दलित महिला- युवा सपना परियार- प्रदेश १,

मुस्लिम पुरुष- अतर हुसेन- लुम्बिनी, रजि हैदर- मधेस, कोहिद अन्सारी- मधेस, इश्रार खान- लुम्बिनी

मुस्लिम महिला शेख चाँद तारा-मधेस

मधेसी पुरुष- सूर्य नाथ यादव- मधेस, अशोक जयशवाल- मधेस, सत्य नारायण भगत- मधेस, दिलीप शाह- मधेस, उमेश कुमार यादव- मधेस, रामसिंह यादव- मधेस, राधेश्याम पासवान- मधेस, शिवराम यादव- गैरभौगोलिक

मधेसी महिला- निशा साह- मधेस इन्धु, शर्मा-मधेस, तारा महतो- मधेस, रूबी कर्ण- मधेस, सुनिता महतो- मधेस, दुलारी हरिजनको ठाउँमा अनिता हरिजन (प्रस्ताव), सोनिया यादव- लुम्बिनी,

खस आर्य महिला- भेष कुमारी रावत- प्रदेश १, भवानी थापा- मधेस, कञ्चन खनाल-बागमती, गंगा दाहाल- बागमती, कमल नहकी- गण्डकी, करूणा बस्नेत- प्रदेश १, सीता आचार्य- लुम्बिनी

जनजाती पुरुष- देवेन्द्र श्रेष्ठ- बागमती, क्षेत्रबहादुर श्रेष्ठ- मधेस, कुशल लिम्बु- प्रदेश १, दीर्घ श्रेष्ठ- बागमती, धनबहादुर मास्की- लुम्बिनी, दीनेश महर्जन- बागमती, राजकाजी महर्जन- बागमती, रञ्जित तामाङ, सत्य नारायण शेरचन-गण्डकी, भीम कुमारी बाड्खा- लुम्बिनी

जनजाती महिला पार्वती पुन-धन कुमारी रोका दिलमाया रोका-गण्डकी दुर्गाराई-प्रदेश१ सिर्जना तरामु-लुम्बिनी मधेस थारू पुरुष विजय महतो-मधेस बिनिता थारु-सुदूरपश्चिम

खस आर्य युवा जीवन आचार्य-प्रदेश सुमन देवकोटा-गण्डकी सुदीप कुँवर, गण्डकी रमेश मल्ल खिल प्रसाद बुढाथोकी-प्रदेश१ केन्द्रीय प्रतिनिधितर्फ बाबुराम गौतम-प्रदेश१ जनजाती पुरुष सूर्यमान दोङ-बागमती खसआर्य पुरुष इन्द्र गोतामे -बागमती पारसमणि-बागमती शैलेन्द्र घिमिरे-बागमती

जनजाती पुरुष कपिल लामा -गण्डकी खसआर्य पुरुष गोविन्द पौडेल-गण्डकी दीपक कोइराला-गण्डकी कमल चुडाली-लुम्बिनी नारायण अधिकारी-लुम्बिनी गगन ब खड्का-कर्णाली मंगल बहादुर शाही-कर्णाली कर्णबहादुर बस्नेत-कर्णाली

खस आर्य पुरुष युवा झपट साउद-सदूरपश्चिम सिव सिंह ओली-सुदूरुपश्मि रत्न ढकाल-बागमती नरेन्द्र न्यौपाने-लुम्बिनी लिकराज भण्डारी-गैरभौगोलिक सुरेन्द्र बस्नेत-गैरभौगोलिक दीपक देवकोटा-गैरभौगोलिक उत्तम अधिकारी-गैरभौगोलिक विजय गौतम-गैरभौगोलिक प्रकाश विकल्प-गैरभौगोलिक विमल अधिकारी-गैरभौगोलिक डा. भरत लामिछाने -गैरभौगोलिक

प्रस्तावित केन्द्रीय प्रतिनिधि

खस आर्यपुरुष विष्णु सापकोटा-गैरभौगोलिक हरि ज्ञवाली-सुदूरपश्चिम टेकेन्द्र भट्ट-सुदूरपश्चिम गोपाल शर्मा-कर्णाली खोप बहादुर कणेल-गण्डकी झलक सिंह दमौली-प्रदेश डीपी ढकाल-बागमती

जनजाती पुरुष काली बहादुर मगर

खस आर्य महिला सुनिता गौतम बागमती सावित्री बुढाथोकी मधेस सरस्वती न्यौपाने -लुम्बिनी, कृष्णा केसी-लुम्बिनी

खस आर्य पुरुष रामनारायण बिडारी-बागमती



सूचना विभाग दर्ता नं. २७०८/०७७-७८

प्रबन्ध निर्देशक:

देवराज चौलागाई

सम्पादक:

जेविन सर्वहारा

लेखा:

विष्णु फुँयाल

आईटी:

प्रज्वल चौलागाईं

कान्तिपथ मिडिया प्रा. लि.


सम्पर्क

०१-५१४९१६०
इमेल: news.kantipath@gmail.com
ठेगाना: का.म.न.पा-३२, काठमाडौँ
© कान्तिपथ मिडिया प्रा. लि. सर्वाधिकार सुरक्षितत